Menu
Alışveriş Sepetiniz

KÜÇEDEN BİLGİLER RSS Feed

30 Ağu Gluten Nedir? Hangi Gıdalarda Bulunur?
0 222
Gluten; buğday, arpa ve çavdar dahil olmak üzere birçok tahılda bulunan bir tür protein grubudur. Glutenin ve gliadin, glutende bulunan iki ana protei..
30 Ağu Dibek Kahvesi Nedir, Faydaları, Hazırlanışı
admin 0 407
Klasik Türk kahvesi tutkunlarını, "Ben kahve içmeden ayılamıyorum" diyenleri, ismini duyduğu her kahvenin en azından bir kez tadına bakması gerektiğin..
30 Haz KERGE (BAĞ BOZUMU) BASTIK (PESTİL), CEVİZLİ SUCUK, KESME, KIRMA VE PEKMEZ
admin 0 429
    KERGE (Bağ Bozumu) Bastık (Pestil), Cevizli Sucuk, Kesme, Kırma ve Pekmez Kerge ;Bağlarda toplanan Üzümün sıkılmasıyla başlayan Pekmez, Bastık, C..
30 Haz Menengiç Kahvesi
0 374
Siverekli Bayram Usta Menengiç KahvesiMenengiç;Siverek ve çevre ilçelere bağlı köylerde kadınlarımız tarafından ağaçtan toplanır, toplanan menengicin ..
30 Haz MIRRA
0 407
Mırra nedir; Mırra Kahve çekirdeğinin kaynatılarak elde edildiği kahve ürünüdür. Mırra Filtre kahveye benzetilir ancak filtre kahve değildir Mırra ile..
30 Haz ELEKTRİKLİ  KAHVE MAKİNELERİNDE TÜRK KAHVESİ YAPMAK;
admin 0 300
                Kahve makinesi cezvesine ince öğütülmüş bir ölçek kahve bir fincan soğuk su ve şeker  (Şeker isteğe bağlı) ilave edilir, kahve soğuk s..
30 Haz KÜÇEDEN BİLGİLER NE DEMEK
0 342
Küçeden Bilgiler Ne demek     Küçe Farsça bir kelime olup Osmanlıcada Sokak anlamına gelmektedir. Eskiden özellikle çocuklar; Küçeye gidiyam, küçede ..
30 Haz Kırmızı Pul Biberin tarihçesi
0 693
Kırmızı biberin tazesi sebze, kurutulmuşu ise baharat olarak bütün ülkelerde bilinmekte ve bol miktarda tüketilmektedir. Kurutularak pul haline getiri..
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)